Taniec dla zdrowia

Cel kursu

Celem kursu jest przekazanie teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności tańca poprzez pokazanie podstawowych figur tańca choreograficznego, połączonych w odpowiedni sposób. W jaki sposób poprawić komfort życia poprzez usprawnienie i przyspieszenie pracy mózgu oraz usprawnienie ciała? Nasze zajęcia wytłumaczą i pokażą na przykładach ćwiczeń, jak zaakceptować siebie, jak ćwiczyć ruch kierowany wyobraźnią, jak zintegrować naszą psychikę z ciałem i jak w naturalny sposób podnieść poziom noradrenaliny i serotoniny, żeby stać się radośniejszym i szczęśliwszym.

Opis kursu

W metodach relaksacyjnych wykorzystuje się elementy tańca w celu uzyskania relaksacji psychicznej i fizycznej całego ciała. Efekt ten można osiągnąć poprzez wykonywanie kroków i figur tanecznych w rytm muzyki, w odpowiednim ich połączeniu. Zwiększa się przy tym też poczucie bezpieczeństwa, równowaga, balans, wyzwalają się pozytywne emocje, łatwiej pokonuje się stres i czerpie radość z życia.
Podczas ćwiczeń tanecznych rezonans magnetyczny mózgu wykazuje wzmożoną aktywność kory mózgowej. Tworzone w ten sposób dodatkowe połączenia i synapsy w miarę praktyki stają się silniejsze i trwalsze. Mózg steruje naszym ciałem jak orkiestrą. Cały czas się uczy i rozwija poprzez trening i coraz wymyślniejsze ruchy. Musi on pracować tak, żeby wszystkie części ciała, stawy i mięśnie wykonywały to, co on ma w zapisie orkiestrowym.

Kurs obejmuje następujące zagadnienia:

  • Co powoduje, że nasza pamięć ruchowa i koordynacja ruchów czasem są zaburzone, co często prowadzi nawet do niepełnosprawności? Jak to naprawić?
  • Czy ruch naszego ciała odzwierciedla jak lustro nasz wewnętrzny stan emocjonalny?
  • Co to jest pamięć mięśniowa, ruchowa i motoryczna? Czym się różnią i jak je ćwiczyć?
  • Co to są emocje? Dlaczego tracimy motywację? Jak możemy modyfikować nasze emocje bez leków, a przy pomocy ruchu kierowanego wyobraźnią?
  • W jaki sposób działa mózg w trakcie łączenia kroków i figur tanecznych, czyli choreografii?

Uczestnicy kursu otrzymają i przećwiczą praktyczny zestaw ćwiczeń tanecznych do powtarzania w domu lub na powietrzu.

Korzyści

Uczestnicy zajęć nauczą się jak w prosty sposób, bez leków poprawić sprawność działania mózgu oraz ciała. Otworzą się na siebie i swoje problemy. Poznają lepiej możliwości swojego ciała, poczują się bardziej pewni siebie i wartościowi. Dowiedzą się, jak wzmocnić stawy, kości i mięśnie, przywrócić harmonię duszy i ciała oraz poprawić koncentrację. Przećwiczą praktyczny zestaw kroków i figur tańca choreograficznego do wielokrotnego powtarzania.

Terminy zajęć

22.06.2020 (poniedziałek): 17:00-18:30
24.06.2020 (środa): 17:00-18:30
26.06.2020 (piątek): 17:00-18:30

Dokładna lokalizacja kursu będzie dostępna dla Słuchaczy, którzy opłacili kurs, po zalogowaniu się na swoje konto Słuchacza.

Dane kursu