Zarządzanie sobą w zmianie - Trening kompetencji przyszłości

Cel kursu

Celem jest poczucie komfortu w niekomfortowej sytuacji. Zmiana jest bowiem dla jednych szansą, a dla drugich zagrożeniem lub koniecznością. Obecnie, w sytuacji zmian, niepewności, potrzebujesz pewności i spokoju. Zmiany wiązane z sytuacją epidemiczną, mają wpływ na Ciebie i Twoje otoczenie. Jak poradzić sobie z tak dynamicznie zmieniającą się sytuacją? Ten warsztat pomoże Ci odnaleźć się w sytuacji zmiany, pomoże zrozumieć, co się z dzieje. Jak zarządzić etapami procesu, na jakie trudności się przygotować, jak reagować i przeprowadzić siebie przez ten wyjątkowy czas. To okazja do zrozumienia postaw i zachowań w reakcji na poszczególne etapy zmiany. A warsztat umożliwi ukształtowanie pozytywnych nawyków i przeciwdziałać lękowi związanemu z obecną sytuacją.

Opis kursu

Tematyka zajęć:

 1. Definicja zmiany i jej źródła
  • rodzaje, źródła i czynniki zmian
 2. Czym jest zmiana w świecie VUCA?
  • akronim opisujący obecną zmienność (volatility), niepewność (uncertainty), złożoność (complexity) i niejednoznaczność (ambiguity) ogólnych warunków i sytuacji
 3. Psychologia zmiany – reakcje indywidualne – test
  • ja w sytuacji
 4. Przekonania wspierające i ograniczające w adaptacji do zmiany
  • stereotypy i sposoby myślenia o zmianie
 5. Strefa wpływu i poziom stresu w reakcji na sytuację
  • określenie stref wpływu i sposoby na zarządzenie sobą w sytuacji wysokiego poziomu stresu
 6. Regulacja emocji w procesie zmiany
  • rozpoznawanie emocji, które informują nas potrzebach, frustracjach
  • znalezienie sposobu na uniknięcie przytłoczenia przez własne emocje, aby smutek lub lęk nie uniemożliwiały produktywnych zachowania.
 7. Kształtowanie pozytywnych nawyków w procesie zmian
  • kroków inicjowania, przeprowadzania i utrwalania zmiany wg Johna Kottera

Korzyści

Więcej wiedzy w obszarze zarządzania ludźmi, trening umiejętności i zastosowanie teorii w praktyce, wzmocnienie postawy i pewności siebie w kontaktach z zespołem.

Terminy zajęć

02.07.2020 (czwartek): 18:00-21:00

Dokładna lokalizacja kursu będzie dostępna dla Słuchaczy, którzy opłacili kurs, po zalogowaniu się na swoje konto Słuchacza.

Dane kursu