Lektor jako trener. Szkolenie dla lektorów języka polskiego jako obcego pracujących online i nie tylko

• nabycie wiedzy i umiejętności związanych z technikami szkoleniowymi, które pomagają w pracy lektora uczącego osoby dorosłe,
  • zanalizowanie struktury lekcji języka polskiego jako obcego,
  • użycie i przećwiczenie technik, które pomagają w pracy online,
  • zanalizowanie trudnych sytuacji pracy z grupą wielokulturową (język, zwyczaje),
  • otrzymanie informacji zwrotnej,
  • udzielanie informacji zwrotnej,
  • rozwijanie swojego stylu trenerskiego jako trener,
  • poznanie narzędzi do prowadzenia szkoleń językowych online.

Kurs jest adresowany do wszystkich zainteresowanych rozwijaniem umiejętności i nabywaniem wiedzy związanych z warsztatem trenera pracującego jako trener języka polskiego jako obcego dla osób dorosłych. Wszyscy uczestnicy, którzy chcieliby prowadzić szkolenia z zakresu nauczania języka i kultury polskiej, będą mieli okazję poznać jak projektować lekcję, jak korzystać z zasobów Internetu, jak radzić sobie z grupą wielokulturową, jak dobierać materiały. Będą mieli okazję poznać, zanalizować i przedyskutować trudne sytuacje trenerskie, które mogą pojawiać się na kursach językowych i nauczą się jak motywować uczestników. Będą mogli zaprezentować swój autorski pomysł lekcji. Dzięki warsztatowemu charakterowi kursu, uczestnicy będą mieli okazję wypróbować nowo nabyte umiejętności w praktyce. Poznanie narzędzi internetowych ułatwi uczestnikom prowadzenie kursów i lekcji online.

Kurs pomoże początkującym lektorom języka polskiego jako obcego we wzbogaceniu warsztatu trenerskiego potrzebnego do prowadzenia nowoczesnych zajęć językowych. Uczestnicy:

• zanalizują i przećwiczą strukturę lekcji,
  • poznają narzędzia do pracy online,
  • poznają techniki, sposoby pracy w środowisku wielokulturowym (głównie osób dorosłych),
  • poznają i zdefiniują swój styl pracy, poznają materiały i stworzą własne,
  • otrzymają informację zwrotną, która pomoże im rozwijać mocne strony i pracować nad słabymi.

04.03.2021 (czwartek): 18:00-20:15
11.03.2021 (czwartek): 18:00-20:15